Åre outdoor cooking lunch

Gemensam aktivitet där vi under gemytliga former kombinerar härliga smaker med fantastisk natur. Sällskapet delas in i mindre grupper om 8 pers i varje, vilka tilldelas ett ”kit” med olika råvaror samt utrustning (bla ved, yxa, kniv, tändstål m.m.) för att över öppen eld tillaga en vildmarkslunch på stekhäll. Lunchen serveras på trätallrikar och med träsbestick och vi erbjuder olika menyer/råvaror anpassade utifrån gruppens önskemål.

En perfekt aktivitet när ni vill göra något tillsammans och samtidigt spara in tid och pengar då detta sammanfaller med en lunch som ni annars hade behövt avsätta tid och budget för.

Kan genomföras såväl sommar som vinter.

 

Passar för grupper om: 1-300
Minst antal debiterande: 10

Många av våra aktiviteter är skapade och anpassade efter större grupper. Är ni en mindre grupp? Kika in på vårt dotterbolag Åre Nature Adventures som jobbar med mindre grupper och privatbokningar.